Slovensko ljudsko gledališče Celje je edino profesionalno gledališče v Savinjsko-šaleški regiji. Ustanovljeno je bilo 6. decembra 1950, ko je MLO Celje izdalo odločbo o ustanovitvi mestnega gledališča. V SLG Celje lahko predstave spremljate na dveh prizoriščih, in sicer v Veliki dvorani in na Odrupododrom. Po velikosti Velike dvorane (ki sprejme 360 obiskovalcev) in odra (ta je širok 11,80 m in globok 11,60 m) se SLG Celje uvršča med velika gledališča.
V SLG Celje ustvarjajo vrhunski gledališki ustvarjalci, tako igralci kot režiserji in drugi sodelavci. Umetniški del sestavlja 23 profesionalnih igralcev z akademsko izobrazbo, hišni režiser, stalna dramaturginja, lektor in upravnica, ki skrbi tudi za repertoar gledališča. Igralci celjskega gledališča so prejemniki številnih nagrad; tako imamo kar dva dobitnika Borštnikovega prstana – Janeza Bermeža (1998) in Anico Kumer (2003). Pozabiti pa ne gre niti vseh ostalih skupin zaposlenih, ki pripomorejo k izvedbi predstav in uspešnosti gledališča.
Vsako sezono pripravimo pet premier za odrasle ter eno premiero za otroke in mladino. Letno nas obišče 45 tisoč obiskovalcev, ki si ogledajo okoli 170 predstav domačih in tujih gledališč v SLG Celje ter 60 predstav na gostovanjih po vsej Sloveniji in tujini.
Kot edino gledališče v svoji regiji pokrivamo vse gledališke žanre, domačih in tujih avtorjev, tako klasična dela kot novitete, zato je naš repertoar zmeraj zelo raznolik in pester.
Naslednje leto bo za SLG Celje izredno pomembno, saj bo praznovalo 60. obletnico svojega obstoja. V sedaj že skoraj dopolnjenih 60-ih letih nam je uspelo, da smo se razvili v enega vodilnih in najbolj prepoznavnih gledališč v Sloveniji. Naše največje poslanstvo je zadovoljno občinstvo, zato se bomo še naprej trudili, da se bo o nas govorilo le v presežnikih.