Sklep o nagradi žlahtno komedijsko pero
Strokovna žirija v sestavi Boris Kobal (predsednik žirije), Tatjana Doma in mag. Tina Kosi je izmed 6 prispelih tekstov izločila 1 teksta zaradi nespoštovanja formalnih pogojev natečaja (anonimnost, predhodna javna objava teksta). Izmed preostalih 5 tekstov se je žirija soglasno odločila, da nagrado žlahtno komedijsko pero podeli avtorju komedije z naslovom Vorkšop na Moljera dramatiku in režiserju Matjažu Zupančiču.
Obrazložitev
Komedija Vorkšop na Moljera svoje izhodišče veže na gledališko tematiko, ki jo avtor Matjaž Zupančič nedvomno izjemno dobro pozna. Simon Luzer, njegova partnerica Elma in prijatelj Fridolin pod vodstvom Centra za brezdramsko kreativno pisanje skušajo uprizoriti komedijsko klasiko Molièrovega Tartuffa. Njihova invencija je v tem, da v nasprotju z duhom časa ne želijo klasičnega dramskega teksta podvreči dopisovanju, ampak ga želijo uprizoriti takšnega, kot ga je napisal avtor. Producent Jerovšek in njegova sodelavca Štrigruber in dr. Pita Lombardi so zgroženi nad tako bednim konceptom, saj je treba vse klasične drame na novo napisati, postaviti v smeri brezdramskega, iracionalnega, brezčasnega …
Komedija Vorkšop na Moljera se duhovito poigrava z znano gledališko predlogo in jo umešča v sodobni čas, kjer avtor Matjaž Zupančič z ostrim peresom okrca blef in puhlost nekaterih sodobnih gledaliških prijemov, ki temeljijo zgolj na samopoveličevanju. Z duhovitim in iskrenim dialogom, mešanjem klasičnega žanra s sodobnimi prijemi in bistro izrisanimi dramskimi osebami je komedija Vorkšop na Moljera privlačna tudi za širše občinstvo in ne le za gledališčnike, saj preko gledališkega medija ponorčuje iz bleščečega videza brez prave vsebine, ki je dandanes pogost pojav na vseh področjih človeškega bivanja.